Günümüzde artık sitelerde , otellerde , yurtlarda ve benzeri yerleşim yerlerinde; insanların ihtiyaçlarına daha fazla dikkat ediliyor. Yeni yapılan binalarda konforlu bir yaşam için çevre düzenlemesi, binanın yapısı, güvenliği ve yaşanabilirliği adına farklı farklı projeler yürütülüyor. Eski binalarda ise değişim ve dönüşüm hızla gerçekleştiriliyor. Bu noktada yerleşim yerlerinin en önemli gereksinimlerinden birini de sıcak su ihtiyacı oluşturuyor. Banyo, mutfak, ısınma gibi birçok alanda kullanılan sıcak su oturulan yerin günlük yaşantısı içinde büyük bir önem taşıyor. Öneminden dolayı da sıcak suya erişimin kolay, kesintisiz ve sorunsuz olması konforlu bir yaşamın unsurlarından biri haline geliyor. Sıcak suya sorunsuz ulaşmak için en doğru seçim , yaygın bir şekilde kullanılan boyler sistemi.

Boyler, ev gibi küçük çaplı yerleşimlerden ziyade site, yurt, otel gibi daha yoğun yerleşim yerlerinde, yüksek miktardaki sıcak su ihtiyacını karşılamak üzere çalışan sistemdir. Boylerler elektrik, güneş enerjisi gibi çeşitli ısıtıcı kaynakları aracılığıyla suyu istenen derecede sabit tutar. Kurulacağı yerin sıcak su ihtiyacı, büyüklüğü gibi faktörlere; ayrıca ısı kaynağına göre farklı boyut ve çeşitlerde boylerler bulunmaktadır. Kullanıcılara ihtiyaçlarına göre onlarca boyler çeşitlerinden birini seçme imkanı sunulmaktadır.

İhtiyaç anında hemen sıcak suya ulaşabilmek, bunu yaparken de yüksek masraflardan kaçınmak için kullanılan bu sistem faydaları ve kolay kullanımı ile özellikle yeni yapılan hastane, yurt, otel gibi yerlerin vazgeçilmez unsuru haline gelmiştir. Çevresi yalıtım malzemesi ile kaplanmış olup suyu sürekli belli bir sıcaklıkta tutabilmektedir. Diğer yandan iç malzemesi için de üreticiler hijyenik olmasına ayrıca dikkat etmektedir. Zira suyun bir yerde beklemesi ve ya dolaşması sırasında oluşacak hüjyen sorunlarına karşı suyun temizliğine özen gösterilmelidir.

Yukarıda anlatıldığı gibi hem yüksek masraflardan kurtarması hem de anında sıcak suya ulaşım imkanı sağlaması nedeniyle boyler sistemi toplu su ihtiyacı olan yerler için bire bir çözüm sunmaktadır. Binanın yapısı, ısı kaynağı ve hacmi gibi faktörlere göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bu faydaları ve kullanışlılığı sebebiyle  boyler yaygın şekilde kullanılmaktadır.