İnsan sayısının ve sıcak su ihtiyacının fazla olduğu konutlarda, otellerde, yurtlarda, hamamlarda yaygın olarak kullanılan boylerler ısıtma sektöründe büyük bir fırsattır.

Güneş enerji sistemlerinden, doğalgaz ısısından veya elektrik enerjisinden faydalanarak çok az enerji ihtiyacı ile büyük miktarlarda sıcak su üretebilen boylerler ihtiyaçları karşılamaktadırlar.Boyler içinde mevcut bulunan emaye(cam) kaplama ile yüksek oranda hijyenlik sağlar.

Kullanım suyu üretebilen ve yaygın olarak kullanılan boylerler kapasite olarak ihtiyaca göre dizayn edilmektedir. Yüzey ısıtma alanı fazla olan boylerler daha kısa sürede daha fazla sıcak su üretebilme özelliğine sahiptirler. Gövde ile dış sac arasında hard poliüretana sahip boylerler ısı kayıpları çok düşük ürünlerdir. Bu sayede enerji verimliliği yüksektir bu boylerlerin.

Sadece ülkemizde değil yurt dışında da sıcak su ihtiyacında yaygın olarak kullanılan boylerler büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Silisyum ve Karbon oranı düşük saclara cam kaplanarak yapılan boylerler uzun ömürlü olmaktadır. Çünkü camın metal ile kimyasal olarak etkileşime geçip mükemmel bir bağ kurması gerekmektedir.